Čtenářská výzva 2017

14.1.17

Zdroj
Mí milí čtenáři,

určitě jste zaznamenali, že na Databázi knih probíhá Čtenářská výzva. Přiznám se, že loni jsem ji zaregistrovala, ale nezúčastnila jsem se jí kdoví z jakého důvodu. Letos jsem se ale rozhodla se zapojit. Výzva se skládá celkem z dvaceti bodů, které jsou celkem oříškem v některých případech. Např. jedním z bodů je kniha pohádek. Pohádky sice nečtu, ale na druhou stranu se aspoň čtenář na chvíli vrátí do dětských let. Jako malá jsem zbožňovala Ušaté pohádky na dobrou noc - teda hlavně kvůli ilustracím a nesmím zapomenout na Heidi, děvčátko z hor. Dalším zajímavým úkolem je přečíst si oblíbenou knihu rodičů, nebo prarodičů. Což je docela problém, když příliš nečtou. Ale trošku si to poupravím a zaměřím se na nejoblíbenější knihu přítele. Ostatní části mi přijdou celkem dobře splnitelné.

Tímto článkem si chci vytvořit jakýsi ucelený přehled, které knihy by mi mohly dopomoci celou knižní výzvu splnit. Popřípadě se můžete inspirovat i vy... Kdybyste měli i nějaké jiné tipy, budu jedině ráda a můžete mi je klidně vepsat do komentářů. Chystáte se také do výzvy pro rok 2017 zapojit?
Přeji hezký zbytek dne, samozřejmě jak jinak než s knihou.1. Kniha, která je starší než čtenář2. Kniha, která je autorovou prvotinou3. Kniha, která má na DK méně než 500 hodnocení

Výsledek obrázku pro dva bozky pre maddyLen cas ukaze (Jeffrey Archer) [SK] obal


4. Kniha odehrávající se v budoucnosti5. Kniha od severského autora6. Kniha, jejíž děj se odehrává v Praze7. Kniha od držitele Pulitzerovy ceny8. Oblíbená kniha rodičů, prarodičů9. Kniha odehrávající se na ostrově

Výsledek obrázku pro maliarova dcera


10. Kniha psaná formou deníku

Výsledek obrázku pro denník anny frankovej


11. Kniha od autora ze sousedícího státu

Výsledek obrázku pro nemecké dievča neplačeVýsledek obrázku pro Kúzlo osuduVýsledek obrázku pro sny na mieruVýsledek obrázku pro Pod talianskymi hviezdami


12. Kniha od autora z žebříčku 100 nejoblíbenějších autorů na DK
Výsledek obrázku pro pýcha a předsudek kniha


13. Kniha poprvé vydaná v roce 201714. Kniha od českého autora15. Kniha se zvířetem v názvu


16. Darovaná kniha17. Kniha, která má jednoslovný název

http://data.bux.sk/book/020/275/0202756/large-cnost.jpg


18. Kniha se jménem v názvu19. Kniha pohádek
Výsledek obrázku pro heidi děvčátko z horVýsledek obrázku pro ušaté pohádky na dobrou noc


20. Kniha, jejíž první věta začíná otázkou

Mohlo by se vám líbit

11 komentářů

 1. Pěkný článek, letos jsem do Knižní výzvy na Databázi nechtěla jít, ale díky tvému přehledu jsem zjistila, že celkem dost knih, které by splňovaly podmínky mám doma. Tak do toho asi zase půjdu :) Moc děkuji :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. O to víc mě těší, že ses rozhodla do Knižní výzvy nakonec jít :) Ať se Ti v ní tedy daří. Měj se hezky :)

   Vymazat
 2. Tohle ti muselo dát spoustu práce! A díky. Trocha knižní inspirace se vždycky hodí, i když se této výzvy neúčastním. :)
  Ale hodně štěstí, ať to zmákneš pravou přední. :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji :D Letos by se mi to mohlo podařit a třeba přečtu i více knih jak loni :)

   Vymazat
  2. A kolik jsi přečetla loni? :)
   No, já právě takové výzvy neplním. Protože nesnáším, když mám nějakým způsobem určené, co musím přečíst. :D

   Vymazat
  3. Přečetla jsem 29 knih :) Však ono máš jen nějaké téma a do toho si můžeš napasovat knihu, kterou chceš ty ;)

   Vymazat
 3. Já už mám tři knihy z této výzvy ale díky za tipy, také se musím na to nějak více zaměřit :)
  Katy

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Není za co, Katy :) Určitě je fajn si udělat nějaký vlastní přehled. Ať máš v jednotlivých bodech výzvy více možností. A pak si vybereš tu knížku, na kterou máš zrovna náladu :) Měj se hezky :)

   Vymazat
 4. Luci, perfektní článek, určitě bude pro spoustu čtenářů velmi přínosný :)

  OdpovědětVymazat
 5. Já se této výzvy chci zúčastnit. Budu taky plnit Knížky výzvu od Ells a Velkou knižní výzvu. Pár z těch knížek, co jsi uvedla jsem četla (Šťastně až navěky, Všechny malé zázraky, Eleanor & Park, První stříbrná kniha snů) a můžu je doporučit. A chtěla bych si přečíst třeba Odpusť mi Megan, Školu dobra a zla a Once.

  OdpovědětVymazat

Používá technologii služby Blogger.

Autorská práva

Obrázky a anotace ke knihám pocházejí ze serveru bux.cz, databazeknih.cz, nebo goodreads.cz. V případě, že u fotografií není uveden zdroj, jsou mojí vlastní tvorbou. Všechny recenze a ostatní příspěvky zveřejněné na blogu jsou taktéž mojí tvorbou, proto je, prosím, bez mého souhlasu nekopírujte.

Archiv blogu