Unboxing #10

17.11.15


Nejdříve jsem přemýšlela, zda tento unboxing zveřejňovat kvůli jedné knize, protože v průběhu týdne mi má přijít ještě další nášup knih. Ale když je volno a mám relativně čas napsat článek dnes, řekla jsem si, proč toho nevyužít a nepodělit se tak s vámi o knihu, která mi dorazila.

Asi to bude znít bláznivě, ale koupila jsem si knihu, kterou doma již mám. Jenže... Mám ji pouze ve čtečce, tematicky se mi tahle kniha moc zamlouvá a to z důvodu zmínky o posledních Romanovcích. Proto jsem ji toužila mít i ve fyzické podobě...

Anotace:
Ve svém strhujícím románovém debutu Carova tajná dcera autorka Jennifer Laamová splétá dohromady příběhy tří žen: Veroniky, Leny a Charlotty. Veronika je ctižádostivá historička žijící v současném Los Angeles, která potká záhadného muže, možného dědice ruského trůnu. Když se pustí do pátrání, kdo má na trůn skutečně nárok, na klikatých cestách milostného okouzlení a klamu ji začnou pronásledovat duchové její vlastní minulosti. Lena, služebná u carského ruského dvora z roku 1902, je oslovena zoufalou císařovnou Alexandrou. Po početí čtyř dcer je císařovna odhodlána zplodit syna a věří, že jí Lena pomůže. Charlottu, bývalou balerínu žijící za druhé světové války v okupované Paříži, nečekaně navštíví německý důstojník. Aby uchránila svého syna před nacisty, prchá z města, ale ještě předtím se dozví, že zájem důstojníka o její osobu pramení z jeho dlouholeté posedlosti osudem ruské monarchie. Poté, co Veroničino hledání pravého dědice trůnu začne být nebezpečné, se čtenář dozví, co tyto tři diametrálně odlišné ženy spojuje. Carova tajná dcera je napínavé čtení od prvních stránek až do konečného, nečekaného rozuzlení.


Mohlo by se vám líbit

12 komentářů

 1. Pěkná, myslím, že ji ani neznám. Prvně, když jsem viděla obálku, jsem si říkala, jestli to není Měděný jezdec. Pak jsem přečetla anotaci. Možná by tě i ten jezdec bavil:). Pěkné počtení.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to jsme přemýšlely podobně. Obálka mi právě taky připomínala Měděného jezdce, kterého jsem četla a řadí se k mým srdcovkám ;) Vlastně i díky té podobnosti obálek jsem se o Carovu tajnou dceru začala více zajímat...

   Vymazat
 2. Určitě si knížku přečti. :) Je to sice z velké části romantika, ale náhled na poslední carskou rodinu je tam opravdu moc zajímavý. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju :) Právě na to se opravdu moc těším :)

   Vymazat
 3. To já si taky kolikrát chci knihu pořídit, byť ji mám ve čtečce :)

  OdpovědětVymazat
 4. Knihu neznám, ale vypadá báječně! :-) Děkuji za tip!

  OdpovědětVymazat
 5. Tak tuto knihu vůbec neznám. A moc pěkný hrníček, mám ráda puntíky :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem ráda, že jsem ti mohla představit knížku, kterou neznáš :) Děkuji, ten hrníček je můj oblíbený, pokud chci vetší 'porci' čaje :D

   Vymazat
 6. Knihu neznám. Má krásnou obálku :-) Přeji pěkné čtení :-)

  OdpovědětVymazat

Používá technologii služby Blogger.

Autorská práva

Obrázky a anotace ke knihám pocházejí ze serveru bux.cz, databazeknih.cz, nebo goodreads.cz. V případě, že u fotografií není uveden zdroj, jsou mojí vlastní tvorbou. Všechny recenze a ostatní příspěvky zveřejněné na blogu jsou taktéž mojí tvorbou, proto je, prosím, bez mého souhlasu nekopírujte.

Archiv blogu